Payas: Bilmeniz gereken farklı tel ağ türleri

Payas: Bilmeniz gereken farklı hasır türleri

Hasır, piyasadaki en çok yönlü ürünlerden biri olarak bilinir. Düşük karbonlu çelik, alüminyum, bakır ve metalden yapılmış olup, yıllar boyunca çeşitli endüstriyel uygulamalara hizmet etmiştir. Fabrika çalışanları için güvenlik sağladı, daha fazla güvenlik için çit olarak kullanıldı ve tarımda böcek kontrolörü olarak görev yaptı.

Ayrıca, bilmeniz gereken çeşitli tel örgü türleri vardır. Herkesin yararlanabileceği farklı kalıpları, nitelikleri ve kullanımları vardır. Yani ister inşaat sektörü için çalışıyor olun, ister bir çiftliğiniz olsun, ihtiyaçlarınıza uygun bir hasır türü vardır. İşte bunlardan bazıları:

Paslanmaz çelik hasır

Paslanmaz çelik hasır, paranıza değecek en iyi hasır türlerinden biridir. Dayanıklı ve korozyona dayanıklı olmasının yanı sıra, diğer şeylerin yanı sıra tarım, bahçecilik, madencilik ve havacılık gibi endüstrilerde kullanılır.

Bununla birlikte, bu tür tel örgüler oldukça maliyetli olabilir ve sadece dekoratif amaçlı olmadıkları için yaygın perakende mağazalarında bulmak zor olabilir.

Galvanizli tel örgü

Adından, galvanizli tel örgü, galvanizleme işlemiyle oluşturulur. Üreticiler, pasın metale zarar vermesini önlemek için karbon çeliği kullanır ve bunları çinko kaplama ile sarardı.

Ayrıca iki tipte mevcuttur: dokuma ve kaynaklı. Her ikisi de çit, sera, mimari ve diğer birçok uygulamada kullanılabilir. Ayrıca nemin her zaman mevcut olduğu alanlarda kullanılması şiddetle tavsiye edilir.

Kaynaklı hasır Kaynak

işlemiyle oluşturulan kaynaklı hasır, kare şekilli desenli tel kullanılarak yapılır. Görünürlüğün önemli olduğu yerlerde bir güvenlik önlemi olarak, bazı durumlarda haşereler için bölme odaları ve kilitli dolaplar olarak yaygın olarak kullanılır. 

Bu nedenle, inşaat veya çiftlik amaçlarınız için çok uygun bir hasır türü arıyorsanız, kaynaklı hasır tam size göre. Güçlü rüzgarlara ve yağmurlara dayanabilir ve ayrıca özelleştirilebilir. İhtiyacınıza bağlı olarak, üreticiler ekstra ağır hizmet tipi olan paslanmaz çelikten kaynaklı tel örgü yapabilirler.

PVC kaplı kaynaklı hasır

Bu tip hasır, telin aşınmasını önlemek için PVC (polivinil klorür) ile kaplanmıştır. Bunun yanı sıra, ucuz bir fiyata gelir ve özel renklerde kaplanabilir, bu yüzden seçiminizi yapın. Bununla birlikte, arka planla mükemmel bir şekilde birleştiği ve neredeyse gözden uzak gibi göründüğü için siyah renk kullanılması önerilir.

PVC kaplı kaynaklı ağ, dış mekan ayarları için mükemmel olduğundan, hayvan çitleri, otoyol korkulukları ve tenis kortu çitleri için yaygın olarak kullanılır. Bu tür bir tel örgü satın alırken, vinilin telden kolayca sıyrılmasını önlemek için her zaman yüksek kaliteli ürünler aldığınızdan emin olun.

Hasır ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, Payas’ın sağlamaya hazır olduğundan eminiz! Bizi aramaktan çekinmeyin.