Bakır Hurda Nedir ?

Bakır Hurda Nedir ?
Hurda pazarında defa çok değerli olarak sayılan hurdalardan birisi de bakır hurda olarak kabul edilir. Bakır, dünyanın birçok ilçesinde etkileşim ve elektrik enerjisini iletmek içinde kullanılabilen ehemmiyetli maddelerden biri olarak kabul edilir. Soyma Bakır Nedir ? sualine ise en güzel yanıt, kablodan temizlenmiş, tamamiylebakır şeklinde gözüken ve parlak görünüşlü olan bakır diyebiliriz.
Hurda Bakır ücretleri, soyulmuş bakır ve soyulmamış bakır ile mutlaka maliyetfarkı gösterebilir. Hurda alım ve satım sektörünün ehemmiyetli adreslerinden birisi olan İstanbul şehrinin Beylikdüzü,Kıraç,Kavaklı,Silivri,Hadımköy,Gürpınar,Avcılar,Çorlu,Beykenttipi mahallelerde hurda olarak en çok geri dönüşüm alan madde Bakır maddesidir.

Soyma Bakır Nerelerde Kullanılır ?

  • İşletmelerde
  • Üretim Fabrika tesislerinde
  • Kamu Kuruluşlarında
  • Fabrikalarda

Hurda pazarında en fazla alım ve satım uygulanan madde bakır hurda ve sarı hurda olarak kabul edilebilir. Hem bakır hatta sarı hurda maddeleri, geri dönüşüm hammaddesi olarakseçenek edilir ve iletkenlik özellikleri nedeni ile ikisi de aynısı değerlere sahiptirler. Fakat iki maddenin arasında pek çok tek fark mevcut değildir. Bu hurdalar altın sekötrü ve sarı buton pazarında defa çok tüketilir ve rağbet görmektedir. Hurda bakırların ise kullanım alanları başka maddelere göre gerçekten fazladır.

Geri dönüşüme gönderilen hurda bakırlar hem vatan içi piyasasında hatta ülke dışı piyasasında değerlendirilmektedir. Geri dönüşüm ile enerji tasarrufu sağlanırken, ülke ekonomisine katkı sağlanır. Özellikle mesajım ve elektrik bölümünde sarfedilen hurda bakır ve sarı hurda, takı, tencere, tava ve cezve yapımında da kullanılmaktadır. Emin, kalifiye ve profesyonel görev alarak hurdalarınızın geri dönüşüme gönderilmesini firmamız vasıtasıyla edinebilirsiniz. Böylece hem siz hatta ülke ekonomimiz kazanarak ileriki nesillere henüz güzel bir gelecek bırakabiliriz.

Bakır Hurda nerden bulunur ? 

Bakır hurdaları bulabileceğimiz en basit yerlerden birisi de kesinlikle kablo fabrikalarıdır. Bu fabrikaların atık bölümünde oldukça fazla bakır kablo atıkları atılmaktadır, fakat bu bakırların izinsiz alınması veyahut kullanılması durumunda ise herhangi bir ceza yeme şansınız kesinlikle yüksektir. Çünkü fabrikalar da bu atık bakırları geri dönüşüm olarak kullanıp, tekrardan fabrikalarında aktif hale getiriyorlar. Geri dönüşüm her zaman kazandırır arkadaşlar elinizden geldiğince her sektörde destek olun.

Yorumunuzu Yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir